Subsidie tweede doublet aardwarmte Alton-gebied
Geplaatst op 16 april 2025

Het is de tweede SDE++ subsidie die HVC heeft gekregen voor het project. In 2023 werd subsidie afgegeven voor het eerste doublet. Vorig jaar werd besloten om nog een (tweede) doublet als onderdeel van het project te realiseren. Dit is vervolgens ook toegelicht op bewonersavonden. Nu is subsidie uitgegeven voor dit tweede doublet op dezelfde project locatie. Momenteel wordt het warmtenet in Alkmaar nog gevoed door de bio-energiecentrale in Alkmaar.
Ondergrond geschikt voor aardwarmte
De beoogde locatie voor de twee doubletten bevindt zich aan de Noordscharwouderpolderweg - Zuiderbosweg in de gemeente Dijk en Waard. De ondergrond van het gebied is geschikt voor de winning van aardwarmte, en er is voldoende warmtevraag voor de geproduceerde warmte. Naast de aansluiting van glastuinbouwondernemers in de regio, gaat aardwarmte Alton ook warmte leveren aan huishoudens in Dijk en Waard en Alkmaar via het bestaande warmtenet. Met de komst van het tweede doublet wordt het netwerk nog robuuster en biedt het de mogelijkheid voor verdere uitbreidingen.
Arjan ten Elshof, directeur Duurzame Energie HVC: "Het verkrijgen van deze subsidie is een mooie stimulans voor de mogelijkheden van aardwarmte in Dijk en Waard. Een tweede doublet op dezelfde locatie biedt nog meer kansen om bedrijven en woningen in de regio aan te sluiten. Hiermee worden we steeds minder afhankelijk van aardgas en maken we samen met de gemeente en ondernemers het gebied steeds duurzamer en toekomstbestendiger."
Planning en vergunningen
De SDE++ subsidie voor het tweede doublet werd in maart 2025 toegekend. Eerder dit jaar is de omgevingsvergunning voor beide doubletten aangevraagd voor het project. Gemeente Dijk en Waard neemt later dit jaar een besluit over deze aanvraag. Als de benodigde vergunningen zijn verkregen, wordt in de tweede helft van 2026 gestart met het boren naar aardwarmte. Dit duurt naar verwachting 6 maanden. In 2027 wordt gestart met de bouw van het aardwarmtegebouw, waarin de installaties voor de aardwarmtewinning worden geplaatst. De eerste levering van aardwarmte wordt verwacht in 2028.
Betrekken omgeving
Het betrekken van de omgeving is een essentieel onderdeel van het project. HVC heeft eerder twee inloopavonden georganiseerd om toelichting te geven op de twee doubletten. Wanneer de bouw en werkzaamheden op het terrein dichterbij komen, worden omwonenden uitgenodigd om op de hoogte te blijven van de ontwikkelingen. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden voor de nieuwsbrief via de projectwebsite www.aardwarmtealton.nl. Op de ‘contact’-pagina kunnen zij zich abonneren om op de hoogte te blijven van de laatste updates.
Meer nieuws